Hírlap- és folyóirat olvasási lehetőség a Városi Könyvtárban!

2013.01.18

Hírlap- és folyóirat olvasási lehetőség  a Városi Könyvtárban!

4315687-stack-of-colorful-magazines-on-light-background.jpgKedves Olvasóink!

Szeretnénk felhívni a figyelmüket, hogy a könyvtárban számos újság közül is válogathatnak, melyekből beiratkozott olvasóink alkalmanként 3 példányt, 1 hétre ki is kölcsönözhetnek.

Helyben olvasásra minden kedves látogatónknak van lehetősége!

Amit kínálunk és ajánlunk:

BABA MAGAZIN –A babagondozás, babaápolás magazinja

Kedves anyukák, úgy forgassák ezt a lapot, mint a sajátjukét, hiszen önökről szól önöknek.  Anya és baba, kettejük meghitt kapcsolata a fogantatás pillanatában kezdődik, és ez a lélekzsinór elvághatatlan, megmarad az egész életre. Ahogy a gyermek  nő, okosodik, változnak a tennivalók. Az anyának, sőt az apának is, elkél a segítség, szükségük van a jó tanácsokra. A lap sok-sok jó ötletet, és jó olvasmányokat is ad. Megjelenik havonta.

CSODAKERT MAGAZIN - Európa legkedveltebb kertmagazinja

A Csodakert hobbikertészekhez, kertkialakítással foglalkozó szakemberekhez, növény- és kerti újdonságok iránt érdeklődőkhöz szóló havonta megjelenő magazin. Minden számban számtalan színes és gyakorlatias ötletet adnak a terasz-, a díszkert színvonalas kialakításához. Az aktuális kerti munkálatokhoz kapcsolódóan a kert karbantartását szolgáló kerti munkagépekről, kéziszerszámokól, kerti eszközökről is olvashatnak a lapban.

DEKORÁCIÓS ÖTLETEK - Szezonális barkács magazin

Elsősorban papírból, különböző technikával készült modellek bemutatását találjuk benne. Minden magazinban külön Workshop oldalakkal, amelyekben egy-egy technika részletes leírását találjuk. Megjelenik negyedévente.

ÉLET ÉS IRODALOM – Irodalmi és politikai hetilap

ÉLET ÉS TUDOMÁNY – Hírek, érdekességek a tudomány, a természet, a történelem és a technika világából.

ÉVA – Színes, színvonalas, havonta megjelenő női magazin

A tartalomból: életmód, szépségápolás, gasztronómia, gyerekszoba, programajánló, sztárok.

HVG – Gazdasági hetilap

Hazai és külföldi hírekkel, eseményekkel, gazdasági elemzésekkel, háttéranyagokkal.

NATIONAL GEOGRAPHIC - A való világot föltáró tudományos földrajzi folyóirat

Célja: Tettekre indítani az embert, hogy őrizze meg a Földet.

NŐK LAPJA – Magyarország legkedveltebb női magazinja.

Mindem benne van, amiről egy nőnek tudnia érdemes: Divat, szépség, konyha, család, otthon, mese, ezotéria és nem utolsó sorban az egészség.

ÖTLET MOZAIK – Havonta megjelenő barkács magazin

Sok hasznos tanács és praktika otthoni problémáink megoldásában. Számos barkács ötletet kínál olvasóinak.

ÚJ ELIXÍR - Magyarország vezető életmód magazinja a testi-lelki egészség témájában

A lap elsősorban az igényes nőkhöz szól, akik a kikapcsolódás óráiban is a minőséget keresik, fontosnak tartják, hogy önmaguk és családjuk számára megteremtsék a testi-lelki harmóniát, biztosítsák a teljes élet megélését. Megjelenik havonta.

PRAKTIKA - Az ötletes megoldások és praktikus ötletek magazinja

A havonta megjelenő lapban különböző kézműves technikákkal, dekorációs ötletekkel, kerti praktikákkal, konyhai receptekkel, lelőhely mutatóval, programajánlókkal találkozhatunk.

PRÍMA KONYHA – A sütés-főzés magazinja

Remek receptek, ínycsiklandó fogások, tájjellegű ételek bemutatása, ünnepi menük különböző alkalmakra és még sok jó tanács és ötlet az otthoni sütés-főzés népszerűsítése érdekében.

SZIVÁRVÁNY heted 7 határon  - Pedagógiai célzatú, magazin jellegű gyermekújság

A 7–12 éves gyermekeket úgy szórakoztatja, úgy foglalkoztatja, hogy közben oktatja és neveli is őket

Hasznos segítség a tehetséggondozásban a laphoz kapcsolódó széles körű, ingyenes(!) tanulmányi és művészeti versenyrendszer.

A lapot újságos standokon nem lehet megvásárolni.

TERMÉSZETGYÓGYÁSZ – A természetes gyógymódok és életmód magazinja

A tartalomból: Ezotéria, életmód, címlapsztori, betegségek, új terápiák, holisztika, szépség és egészség, biogazdálkodás, asztrológia.

TUDATOS SZÜLŐK LAPJA - Deákné B. Katalin 2 havonta megjelenő szülőközpontú, gyermeknevelési magazinja

A lap célja, hogy a cikkek által olvasói megoldásokat találjanak gyermekükkel kapcsolatos problémáikra, és a kicsik játékos tanulását, fejlesztését is elősegítsék.

Két országos napilap is jár a Városi Könyvtárba: a MAGYAR HÍRLAP és a  NÉPSZABADSÁG.

Szeretettel várunk minden kedves olvasni vágyó látogatót a Városi Könyvtárba!