JANUÁR 22. A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

2013. JANUÁR 22.

A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

A GYÖMRŐ VÁROSI KÖNYVTÁRBAN

A magyar kultúra napját 1989 óta ünnepeljük meg január 22-én, annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta le Csekén a Himnusz kéziratát. Az évfordulóval kapcsolatos megemlékezések alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, gyökereinknek, nemzeti tudatunk erősítésének, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

Szeretettel meghívjuk Önöket a Városi Könyvtárba,

ahol a 190. évforduló alkalmából ezen a héten megtekinthetőek a Nemzeti Könyvtár  első  kötetei!

nk_1-7_600px.png

A Nemzeti könyvtár a magyar írott kultúra legjavát gyűjti egységes sorozatba. Olyan családi olvasmánytárt kínál, amelynek köteteit olvasni öröm, amelynek útirajzai nyomán képzeletben bejárhatjuk Magyarországot, amelyből megfőzhetjük legjobb ételeinket, e könyvek meséit felolvashatjuk gyermekeinknek, a rendkívüli személyiségeket figyelemmel kísérve kalandozhatunk a magyar múltban, átélhetjük történelmünk katartikus pillanatait, és újra gyönyörködhetünk a vitathatatlan magyar irodalmi remekművek szépségében és erejében.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!