Karácsonyt-váró programok a könyvtárban

Karácsonyt-váró programok a könyvtárban

2011. december

1. „Zsákbakönyv” Mikulásra, Karácsonyra

ptdc0024.jpgMindenki szereti a meglepetéseket, szereti kicsomagolni az ajándékot és az embert izgalommal tölti el  a várakozás, a kíváncsiság, míg csomagolópapír le nem kerül a csomagról és ki nem derül, hogy mit rejt. Ezzel az élménnyel és igazi karácsonyi olvasmányokkal szeretnénk meglepni azokat az olvasókat, akik decemberben ellátogatnak a könyvtárba és válogatnak a kis „csomagok” között.

Természetesen ezeket a könyveket is ki kell kölcsönözni, mint az összes többi könyvtári könyvet. A könyv kartonját alá kell írni és az bekerül az olvasó tasakjába, s mint a többi könyv esetén, erre is vonatkozik a 3 hetes kölcsönzési határidő.

2. Adventi naptár

ptdc0011.jpgSzép népszokás az adventi időszakban az adventi naptár készítése.

ptdc0026.jpgCsatlakozva ehhez a szokáshoz december elsején mi is elhelyezünk a könyvtárba két adventi naptárat, egyet a felnőtt könyvtárba és egy másikat pedig a gyerekkönyvtárba. A naptár kis ablaka egy-egy gondolatébresztő, szívmelengető, vagy épp kedves idézetet rejt, melyből minden olvasó vihet magával.

3. Karácsonyi készülődés – ajándékötletek és díszek a könyvtárban

Továbbá a karácsonyi készülődésben is aktívan részt vesz könyvtár, dec. 7-én és 9-én karácsonyi barkács délutánt tartunk.

Ahova várjuk a gyerekeket, szülőket és iskolás csoportokat is.

A délután folyamán készítünk karácsonyfadíszeket és ajándékötletekkel is ellátjuk a résztvevőket.

Pl.

·       szív alakú képkeret készítése – aki hoz magával egy képet, készítünk neki kartonból egy keretet és dekoráljuk

·       hajtogatott karácsonyfadíszek készítése

·       karácsonyi lapok készítése