Országos Könyvtári Napok 2013. október 8-13.

2013.09.19

A Gyömrő Városi Könyvtár programjai, rendezvényei:

2013. október 9. 14 óra Író-olvasó találkozó
Rendhagyó író-olvasó találkozóval várunk mindenkit, aki ellátogat a könyvtárba szerdán. Vendégünk lesz Balázs Ágnes író, meseíró, színészn
ő, zeneszerző, aki játékos, interaktív formában mutatja be gyermekkönyveit, regényeit (pl.: Lufi sorozat; Rakoncátlan Rozi; Mesélő ABC; Andersen avagy más mesék – ez utóbbiból mesés zenejáték is készült), s mindamellett betekintést nyerhetünk az írónő életébe is. Önfeledt játék gyermekeknek, felnőtteknek egyaránt! Jöjjenek el, nem fogják megbánni!

2013. október 10. csütörtök, 17 óra

Család és/vagy barátság? címmel előadást tart Albert Fruzsina és Dávid Bea szociológus, akik egy 2011-ben készült országos felmérés eredményével színesített prezentációt mutatnak be az érdeklődőknek! Szó lesz a család melletti barátságról, kapcsolattartásról és egyéb – a témához kapcsolódó – érdekességekről is!

2013. október 11 - 10.00-17.00

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra"
Szeretettel vár mindenkit a gyömrői Városi Könyvtár az Országos Könyvtári Napok- Könyvtárak az emberi kapcsolatokért című  - programsorozat keretében megrendezésre kerülő Weöres Sándor Versolvasó Maratonra, 2013. október 11-én, pénteken 10 órától 17 óráig. Amennyiben szeretne részt venni ezen a jó hangulatú eseményen, felolvasna vagy elmondana egy Weöres Sándor verset jöjjön el hozzánk!

2013. október 11. péntek du.16.30 Játsszunk együtt!

Játékos Észtorna sok nevetéssel, mozgással Petrovszki Gyöngyivel a könnyebb tanulásért!

2013. október 12. szombat 10 óra ringato_logo_smart_object-2-.jpg

Örömmel zenélés, zenével nevelés!

Ringató foglalkozásra hívunk minden kisgyermekes családot a gyermekkönyvtárba! A programon népdalokat énekelünk, ölbéli játékokat játszunk a legkisebb korosztállyal, mindezt népi hangszeres kísérettel színesítjük. A foglalkozást vezeti: Czapári Zsuzsi

2013. október 12. szombat 9-13 óráig

Varázslatos játékok Óz birodalmában: Játszva mesélünk, mesélve játszunk!
Eljön közénk Dorothy Totóval, Madárijesztő, Bádogember, Gyáva Oroszlán és még sokan mások, hogy meséljenek vagy éppen rejtvényekkel, mókás feladatok sorával tegyék próbára a könyvtárba ellátogatókat. Az ügyesebbek értékes nyereménnyel térhetnek haza. Segítőink lesznek a GyömrőSzínház társulat tagjai.

Egész héten a beiratkozás ingyenes, valamint a lejárati időn túl visszahozott könyvek késedelmi díjat elengedjük! (Megbocsátás hete)

nka_20_eves_logo_cmyk.jpg

Ismét lesz Zsákbakönyv - kiemelten a családok számára -, valamint további sok érdekességgel, meglepetéssel várunk mindenkit!